Psí salon Mája Pelhřimov

Pražská 1947

Chcete-li, aby střih Vašeho mazlíčka byl kvalitní, je nutné přivést pejska na střihání dobře rozčesaného. Zde Vám nabízíme několik rad jak srst správně připravit.

Srst je potřeba důkladně rozčesat kartáčem proti směru růstu srsti, vyčesat všechna zacuchaná, zplstnatělá místa, popřípadě tato místa vystříhat nůžkami. Pouze z takto připravené srsti můžeme pejskovi udělat opravdu pěkný střih, který mu bude slušet. Pečlivě

Rozčesat srst je důležité vždy - ať už si objednáte ostříhání pejska s koupáním nebo stříhání bez koupání.

Koupete-li si pejska sami doma, při vysoušení srsti fénem srst kartáčujte proti směru růstu srsti a natahujte tak, aby byla co nejrovnější. Necháte-li pejska jen uschnout, jeho srst se bude různě kadeřit a to pro kvalitní střih není vhodné.

Při stříhání Vašeho pejska můžete být přítomni, ovšem většina psích zákazníků snáší úpravu bez svých majitelů nesrovnatelně lépe.

Neupravují se nemocní a agresivní psi.

Nespojujte návštěvu salonu s vycházkou, je-li pejsek předem vykoupán. Nečistoty na tlapkách, nohách a břiše (písek, bláto, posypová sůl apod.), ničí střihači velmi drahé nástroje, které se pak musí nákladně a složitě brousit. Je nutné, aby srst byla na stříhání suchá a čistá.

Fotogalerie